Женският национален отбор на България приключи участието си на Европейското първенство по волейбол след загуба с 0:3 гейма в четвъртфиналите срещу Нидерландия (11:25, 13:25, 19:25) . Гледахте мача пряко по MAX Sport 2 HD.

Все пак целта, поставена пред момичетата на Лоренцо Мичели, бе постигната - попадане в Топ 8, което за последно се бе случвало на Евро 2019. За съжаление, "лъвиците" не намериха начин да се противопоставят на мощната игра на нидерландките, които още в самото начало натрупаха солидна преднина - 12:3, която дори доразвиха до края на първия гейм, затворен на 11.

За разлика от осминафинала срещу Словакия, в който изоставахме с 0:2, но направихме паметен обрат за крайното 3:2, тук не успяхме да намерим формата си и във втората и третата част картинката на корта във Флоренция не се промени, като стигнахме съответно само до 13 и 19 точки.

Така резултатът между тези два отбора от тазгодишната Волейболна лига на нациите се повтори - през юни "оранжевите" пак не ни дадоха гейм (24:26, 17:25, 17:25).

Все пак момичетата на Мичели си тръгват от ЕвроВолей с високо вдигнати глави, след като натрупаха пет победи - четири от които в групата - и две поражения. А Нидерландия крачи смело напред, като стигна до полуфиналите със 100-процентов актив от седем поредни успеха.

Следващата задача за българките ще са квалификациите за Олимпийските игри в Париж, които ще се проведат в Япония между 16-ти и 24-ти септември. Нашите са в група с японките, Бразилия, Турция, Белгия, Пуерто Рико, Аржентина и Перу.