Крайно неубедително представяне на волейболните национали на България доведе до втората им поредна загуба на Европейското първенство по волейбол за мъже. Тимът на Силвано Пранди отстъпи с 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) и така вече има две победи и две поражения в актива си в група "В" на турнира, мачовете от която се провеждат в чешкия град Острава.

Мачът продължи точно 73 минути.

Днешната загуба на практика сложи и край на българските надежди за някое от първите две места в групата. Напред към следващата фаза продължават първите четири отбора, а към момента българите са на трета позиция.

Актуалният европейски вицешампион Словения наложи своето темпо от самото начало и взе пет от първите шест точки в мача, но българите живнаха и се доближиха до 8:10. Нови силни минути на словенците, включително няколко точки директно от начален удар, отново ги изведоха напред с добра преднина, а в крайна сметка те поведоха с 1:0 след 25:18 в първия гейм.

Вторият гейм започна с бързо равенство (2:2), след което словенците се откъснаха напред с 10:4, а след това задържаха преднината си и до 15:9. България все пак намали до 16:13, но нищо не се промени в остатъка от тази част, която приключи при 25:19 след грешка на Скримов.

Равностойно начало на третия гейм даде малко надежда на България, като дори поведоха за първи път в срещата (13:12), но съперниците им бързо върнаха срещата в посоката от първите два гейма и поведоха с 18:15, а след това нямаха проблем да триумфират отново, но с 25:21 и да грабнат чиста победа.

Утре словенците излизат в директен спор за върха в група "В" с Италия, докато съперник на България ще бъде Беларус.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на Max Sport HD.