Домакинството на България на европейското първенство за волейбол за мъже започна с тежка загуба с 1:3 срещу непретенциозния тим на Испания. Само публиката във Варна в зала "Конгресна" бе на ниво в днешния ден, докато нищо в играта на "трикольорите" не се получаваше по план.

Видяхте кошмарната развръзка директно в ефира на MAX Sport 1 HD.

Изненадващо Пламен Константинов заложи на Денис Карягин в стартовия състав, а Александър Николов остана сред резервите заради стомашен вирус. Капитанът Цветан Соколов очаквано започна, след като пропусна Лигата на нациите заради травма, но се възстанови още за началото на подготовката за Евро 2023.

Тежките сервиси на испанците донесоха разликата в първия гейм, като в него "ла фурия" направи три аса, а и грешките от нашия тим бяха твърде много - седем. Така испанците затвориха частта след 25:17 за ужас на препълнената зала във Варна.

Блокада на Алекс Грозданов в центъра ни даде аванс от 8:7 във втория гейм, но последваха четири поредни точки за Испания. Изоставане, което не успяхме да компенсираме, въпреки че Соколов се разигра, а и в края на частта "фуриите" отново намериха силния си сервис. 25:21 и 2:0 за Испания.

На старта на третия гейм в игра се появи Николов и приносът му бе съществен - осем точки, като направихме добра серия на негов сервис, за да стигнем до 21:17. Именно Алекс Николов реализира и последната точка в гейма за 25:21.

Три поредни блокади и успешна контра на испанците отвориха разлика от шест в тяхна полза при 14:8 в четвъртата част, а посрещането на България отново се пропука сериозно. И въпреки че се доближихме до 13:16, сили за повече нямаше - тежко крушение с 1:3 след 19:25 в последния гейм.

Най-резултатен за българите бе Соколов с 22 точки, а с две повече като топ реализатор завърши испанецът Андрес Вийена.

Вторият мач на нашите в групата е в четвъртък срещу Финландия, като отново началният час е 20:30, а прякото предаване ще бъде по MAX Sport 1 HD.