Шест загуби в седем мача и очаквано неуспех в олимпийската мисия е равносметката за женския национален тим на България, който участва на квалификация за Париж 2024 в Токио. В последната си среща българките не бяха особено убедителни, като все пак успяха да вземат гейм на Пуерто Рико, но отстъпиха с 1:3 (14:25, 25:20, 18:25, 12:25) в двубой, излъчен по MAX Sport 1 HD.

Както си личи от резултата, нашите дадоха отпор на съперника единствено във втория гейм, а в останалите определено не бяха на нужното ниво и Пуерто Рико доминираше в играта, печелейки четвъртия си успех в турнира.

Карибската страна обаче също не си осигури виза за Париж, но приключва с доста по-добър баланс - 4 победи и 4 поражения.

Мирослава Паскова реализира 8 точки за българките, докато Британи Абъркромби с 21, Илейн Васкес с 16 и Мари Пилар с 14 оформиха топреализаторското трио за победителките.

Турция е първият отбор, осигурил си олимпийски волейбол следващото лято, след като южните ни съседки спечелиха квалификацията в японската столица. По-късно днес пък ще стане ясно и кой измежду Япония и Бразилия ще грабне втория билет за Олимпиадата.