Българският национален отбор по волейбол за жени направи много силен трети мач в олимпийските квалификации в Токио.

В двубой, който се излъчваше пряко по MAX Sport 2 HD, момичетата на Лоренцо Мичели отстъпиха с 2:3 гейма от олимпийските вицешампионки от Бразилия - 13:25, 25:22, 29:27, 21:25, 8:15.

Това е трето поредно поражение за младите ни националки след тези с по 0:3 от Белгия и Турция.

Бразилките бяха твърди фаворитки в предстоящия двубой, но Габи, Тайса и компания имаха сериозни проблеми срещу вдъхновения ни отбор. Поведоха лесно в резултата, след което допуснаха обрат след два много оспорвани гейма. В крайна сметка обаче и те осъществиха обрат, за да стигнат до победата.

В хода на мача Мичели даде минути на някои от най-неопитните ни националки в лицето на Ива Дудова, Маргарите Гунчева и Микаела Стоянова, като те не го разочароваха.

Най-резултатна за нашите бе Мария Йорданова с 19 точки, а Мирослава Паскова и Микаела Стоянова добавиха по 13. За победителките голямата звезда Габи Гимараеш завърши с 26, а Тайса добави 19.

България вече има една точка и се намира на предпоследната седма позиция, като единствено отборът на Перу е зад нас. Следващият мач е срещу домакина Япония утре от 13:25 часа и отново ще го гледаме пряко по MAX Sport 2 HD.