Българският национален отбор по волейбол излиза за осминафиналния си сблъсък от Европейското първенство.

Нашите са съдомакини на надпреварата, а съперникът за тази фаза трудно можеше да бъде по-труден - това е олимпийският шампион Франция.

След като отборът на Пламен Константинов допусна разочароващия загуби от Испания, Хърватия и Словения, остана четвърти в своята група и това отреди да се изправи срещу първия в Група "D".

Срещата е тази вечер от 20:30 часа и ще се излъчва пряко по MAX Sport 1 HD.

Излишно е да се споменава, че Франция е твърд фаворит на специалисти и букмейкъри, като категорично това е по-класният отбор.

"Петлите" обаче вече допуснаха една изненадваща загуба на този шампионат, като бяха сразени от отбора на Румъния с 1:3 гейма.

Другият повод за надежда пред българите е мачът между двата отбора през 2020 година в олимпийските квалификации. Тогава победихме с 3:2 гейма, като отново бяхме в ролята на аутсайдер.

Днес ще можете да наблюдавате и друг осминафинал, като Румъния се изправя срещу Хърватия от 17:30 часа също по MAX Sport 1 HD.