Тренто победи Перуджа като гост в първи мач от полуфиналите на волейболната Шампионска лига, който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Матей Казийски и компания триумфираха с 3:2 гейма (25:23, 19:25, 25:23, 28:30, 15:12) и направиха важна крачка към евентуално класиране за мача за титлата.

Българинът бе големият герой за своя отбор, като реализира 25 точки и бе в основата на триумфа, а същото важи и за Александро Микиелето, който се отчете с 26 точки. Пресата в Италия не спести похвали и суперлативи за капитана на трентинци Казийски, наричайки го "неостаряващия Кайзер" и "постоянната величина във времето, неподвластен на годините".

За домакините Вилфредо Леон завърши с 29 точки, а Камил Рихлики добави 25.

В другия първи полуфинал ЗАКСА победи Ястжембски с 3:0 гейма като гост (25:20, 25:14, 25:19). Полското дерби не предложи много интрига, а най-резултатен за победителите бе Камил Семенюк с 14 точки. Толкова реализира и Александър Сливка. Томаш Форнал бе най-резултатен за домакините с 13 точки.