Женският волейболен отбор на Марица Пловдив стартира участието си в груповата фаза на Шампионската лига днес от 21 часа като гост на френския Безие. Срещата ще се предава по MAX Sport 1 HD.

Българският състав стигна до град Нарбон, където е мачът, след около 12-часово пътуване. Състезателките тръгнаха от Пловдив към летище София, летяха до Амстердам, а след това се прикачиха на друг полет - за Тулуза.

От там с автобус стигнаха до крайната си дестинация. Марица имаше проблем и с тренировката, която не бе в залата "Арена Нарбон", а в Двореца на спорта в града, тъй като мястото на мача бе заето от двубой на мъжкия местен волейболен тим.

Пловдивчанки попаднаха в група D на Шампионската лига, а в нея освен Безие са още Фенербахче Опет (Истанбул) и руският Динамо - Ак Барс (Казан).

С Безие се познават добре, тъй като се срещнаха и през сезон 2018-19 г., когато французойките спечелиха с 3:0 на свой терен, а българките биха с 3:1 в Пловдив. Това бе и историческата им първа победа в Шампионската лига.

Преди двубоя с французойките шампионките спечелиха у дома с 3:0 срещу Локомотив (София), с което записаха успех №120 поред в българското първенство.

Те не са губили в него от 14 ноември 2015 г.

Старши-треньорът на Марица Борислав Крачанов ще направи днес своя дебют в европейските клубни турнири. Той е и най-младият наставник в групите на Шампионската лига през този сезон - на 27 години.

Гледайте мачовете от Шампионската лига по волейбол и при жените, и при мъжете, в каналите на MAX Sport.