Марица (Пловдив) изпусна голям шанс и загуби мача си срещу Вашаш в Шампионската лига по волейбол за жени - 0:3.

Видяхте решаващата среща за третото място в група В по MAX Sport 2 HD, а в отделните геймове отборът от Унгария спечели с 26:24, 25:19 и 25:17.

Това означава, че именно Вашаш е трети в групата и отива във втория по сила турнир Купа на CEV, а Марица отпада от европейските надпревари.

Развоят можеше да е различен, след като пловдивчанки водеха с 23:19 в първия гейм, но допуснаха колебания и загубиха тази част драматично.

Това ги пречупи и психологически, защото в следващите две гостите не оставиха съмнения в превъзходството си.

Групата печели италианският Скандичи с пълен актив от 18 точки, а турският Екзаджъбашъ е втори с 12.

Вашаш е с 4, въпреки че загуби пет пъти, а спечели само една победа - днес в Пловдив.

Марица също е с пет поражения, а единственият успех на българките бе с 3:2 като гост в Унгария.