Защитаващият титлата си от световното клубно първенство тим на Лубе спечели своята група “А” на турнира в Бразилия след 3:0 (25:22, 25:20 и 25:16) срещу един от местните тимове - Фунвик. По този начин отборът от град Трея си осигури италиански сблъсък с Тренто и Матей Казийски в полуфиналите на надпреварата.

Кубинската звезда Марлон Янт бе най-добър както за италианците, така и в целия мач и завърши като най-резултатен с 11 точки. Така Лубе продължава към последната четворка без загубен гейм в групите.

Мачът наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Трентино и Матей Казийски пък не успяха да вземат гейм на другите бразилци - Сада Крузейро и отстъпиха с 0:3 (19:25, 23:25 и 18:25).

Този двубой пък бе излъчен по MAX Sport 1 HD.

Българинът записа 6 точки срещу бразилците, а най-резултатен в мача и за Трентино бе Алесандро Микелето с 16 точки, докато Уолъс де Соуса се отличи с 13 точки за победителите от Крузейро.

Италианският полуфинал между Лубе и Трентино е от 22:00 часа тази вечер, а бразилския такъв между Сада и Фунвик е от 01:30 след полунощ.