Матей Казийски няма да играе на финала на Световното клубно първенство, след като в драматичен петгеймов мач Тренро загуби с 2:3 (25-20, 22-25, 23-25, 25-20, 21-19) от друг италиански състав - Лубе Чивитанова. Гледахте мача по MAX Sport 1 HD.

Българската звезда Казийски, който се завърна в отбора, където постигна най-големите си успехи и спечели четири пъти отличието, завърши с 14 точки и отново бе един от най-силните на игрището.

Казийски обаче не успя да спре Лубе да стигне четвърти пореден финал за световната титла.

Този състав загуби два мача за трофея, преди да го спечели през 2019-а с 3:1 срещу бразилския Сада Крузейро. Именно срещу него ще е финалът, който ще гледате от 1,30 часа в неделната сутрин по MAX Sport 1 HD.

Мачът за бронза ще е между Тренто и Натал в 22 часа в съботната вечер, след като Сада Крузейро победи сънародниците в другия полуфинал в четири гейма (25-17, 25-20, 23-25, 25-16).

Двата финалиста - Лубе и Сада Крузейро, са господари на турнира с участие в 7 от последните 8 финала.

Бразилците имат три титли (2013, 2015, 2016) и загубен решаващ двубой през 2012-а. Лубе е с титлата от последното издание от 2019-а, а преди това загуби два поредни финала през 2017-а и 2018 г.