България загуби от Китай в първия си мач от тазгодишното издание в Лигата на нациите при мъжете.

В повторния дебют на Пламен Константинов нашите волейболисти отстъпиха с 2:3 гейма - 20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 9:15 в Япония. Двубоят можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

България на два пъти наваксваше гейм пасив от съперника, но не оправда ролята си на фаворит и отстъпи категорично в тайбрека.

Нашите за трети пореден път се изложиха срещу този съперник в турнира, като същото се случи през 2019-а с 0:3 и през 2022-а с 1:3.

Константинов започна със състав Георги Братоев, Димитър Димитров, Александър Николов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Алекс Грозданов и либерото Мартин Божилов.

Най-резултатен за нашите бе Александър Николов с 22 точки. Димитър Димитров добави 15, а Мартин Атанасов 13.

За победителите Жанг бе главен реализатор с 29 точки.

Следващият мач на нашите е в четвъртък от 6 часа сутринта срещу Словения. Ще го гледате на живо по MAX Sport 1 HD.