Левски записа категорична победа над шампиона Нефтохимик във волейболната Суперлига - 3:0 гейма след 25:20, 25:17 и 25:23. Гледахте мача директно по MAX Sport 2 HD.

А резултатът в отделните части не заблуждава - и в първата, и във втората Левски успяваше още в началото да натрупа аванс, който беше достатъчен. А в третия гейм Нефтохимик стоеше най-равностойно, но блокада на Владимир Гърков срещу Мурад Хан означаваше 15:12 за столичани, а въпреки че бургазлии все пак стигнаха до 23:24, сгрешен сервис на Кадънков сложи точка на спора.

Загубата не беше единствената лоша новина за отбора на Атанас Петров, след като още в първия гейм либерото на националния отбор Симеон Добрев получи контузия в глезена и беше заменен.

Гърков беше най-резултатен за победителите с 16 точки, а толкова за гостите записа Мурад Хан.