Мартин Стоев допусна първата си загуба начело на Нетохимик 2010. Левски спечели гостуването си в Бургас с 3:1 гейма и така нанесе първо поражение на някогашния национален селекционер като треньор на бургаския тим.

Това стана факт след 3:1 (25:23, 25:21, 23:25 и 25:21) в мач от осемнадесетия кръг на НВЛ, излъчен пряко по MAX Sport 2 HD.

Столичани са втори в класирането с баланс от 14-4, докато Нефтохимик е точно след тях с 13-5.

Равностоен първи гейм приключи в полза на столичани, които дръпнаха с 24:22 в самия край и после поведоха след 25:23.

Доброто начало бе единственото, което волейболистите на Мартин Стоев ще запомнят от втората част, след като поведоха в началото, но допуснаха обрат и Левски спечели с 25:21, за да вземе два гейма аванс.

Домакините поведоха с 18:14 в третия гейм, като в крайна сметка удържаха успеха с 25:23, но гостите затвориха мача след 25:21 и съответно 3:1 в своя полза.

Владимир Гърков завърши като най-резултатен с 24 точки, с които помогна на Левски да нанесе първа загуба на Нефтохимик при Мартин Стоев, който стартира със седем поредни успеха.