Сладка победа за дамския волейболен Марица в Шампионската лига! Момичетата на Борислав Крачанов сложиха край на кошмарната серия от загуби в груповата фаза на турнира, проточила се цели 19 последователни двубоя - чак до месец февруари 2020-та година.

Пловдвичанки при това спечелиха като гост срещу Вашаш - 22:25, 25:17, 25:18, 14:25 и 15:8. Гледахте този мач пряко в ефира на MAX Sport 3 HD, а продължителността му беше 128 минути.

В Будапеща нашият отбор загуби първия гейм, но направи обрат след категорично превъзходство в следващите два. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който домакините стигнаха до 5:6 точки, но само толкова - а грешка при опит за атака по диагонала на Денис Банистър сложи точка на спора и край на дългото чакане за българска победа в дамската Шампионска лига!

Ива Дудова бе над всички тази вечер и завърши с 20 точки (4 блокади), като заслужено взе и наградата за най-полезна в двубоя.

Успехът е много важен и в битката за третата позиция в групата, която позволява продължаване в турнира за Купата на CEV.  Активът на тима от Пловдив към момента е една победа и две загуби, докато унгарките имат три поражения.

Следващият мач на Марица в Европа е идния вторник, 5 декември, когато предстои гостуване на един от фаворитите в Шампионска лига Екзаджъбашъ. Началният час е 18:00, а вие ще го гледате пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.