Матей Казийски и Итас Трентино са на полуфинал в плейофите на италианската Суперлига. Българският ас и съотборниците му затвориха серията с Веро Волей (Монца) след победа с 3:0 (25:22, 25:20 и 25:19) в четвъртия мач от серията и така продължават напред след 3-1.

Съперник на Тренто в полуфиналите ще бъде или Валза Груп (Модена) или Газ Сейлс Блу Енерджи (Пиаченца).

Макар и само с 12 точки в актива си, Казийски отново бе най-резултатен за своя отбор. Ветеранът заби и 1 ас, а за пореден път бе на изключително стабилно ниво. Георг Гроцер пък се отличи за загубилия тим със своите 14 точки.

Лубе (Чивитанова), където играе Алекс Николов, постигна обрат като гост на Верона и триумфира с 3:1 (20:25, 25:23, 28:26 и 26:24). Това бе четвърти четвъртфинален мач, а Николов и съотборниците му изравниха серията до 2-2 победи.

Българският талант бе във вихъра си и впечатли отново, като този път се отчете с 22 точки. Той направи цели 8 аса, а ефективността му в атака бе 45%.

Тийнейджърът бе избран за "Най-полезен играч" на мача.

Мач №5 е на 8 април от 19:00 часа и ще може да го гледате по MAX Sport 2 HD.

Последните четвъртфинали в сериите Модена - Пиаченца и Перуджа - Милано пък са на 10-ти април.