Волейболните националки на България допуснаха четвърта поредна загуба в Лигата на нациите. Този път от Италия с 0:3 (17:25, 19:25, 23:25), като с този успех италианките ни задминаха в класирането на турнира.

Срещата гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Българките поведоха с 8:6 рано в първия гейм, но след това допуснаха серия 9-2, с която се оказаха изоставащи с 10:15 и не можаха да се върнат, отстъпвайки със 17:25.

Във втората част Италия се откъсна напред малко по-късно, а развитието бе сходно. "Лъвиците" трябваше да догонват съперника при 11:16, но нямаха сили да го сторят и така дадоха и този гейм, но с 19:25.

Несъмнено най-интригуващ бе третият гейм, в който България поведе с 19:20, след което даде максимален отпор на Италия, но пак не успя и загуби тази част, а и мача- 23:25 и съответно 0:3.

Утре на нашите предстои мач с Канада, който отново ще бъде излъчен по MAX Sport 2 HD - от 8:30 сутринта. Канадките са сред преките ни конкурентки за оставане в Лигата.