Италия и Сърбия се класираха за финалната четворка на Европейското първенство по волейбол за жени, която ще се проведе в Белград.

Италианките постигнаха разгромен успех над Русия, с 3:0 гейма и 25:20, 25:8 и 25:15 в отделните части.

Скуадра Адзура изигра брилянтен мач, като не просто спечели, но го направи и по изключително категоричен начин, особено във втория и третия гейм, когато общият сбор точки за руснаците бе едва 23.

Така най-успешната волейболна нация при дамите, за трето поредно първенство ще пропусне шанса да бъде в топ 4.

Там обаче ще бъде отборът на Сърбия, който е европейски шампион от последните две първенства на Стария континент.

Западните ни съседки победиха Франция с 3:1 (22:25, 25:18,25:7, 25:20), като са сериозния фаворит за трета поредна титла, още повече, че и финалната четворка се провежда в Белград.

Там мачовете са Турция - Сърбия и Нидерландия - Италия.