Българският волейболен шампион Хебър (Пазарджик) се изправя срещу друг първенец, този на Хърватия, в лицето на Младост (Загреб). Това е и последното препятствие пред играчите на Силвано Пранди преди мечтаните групи на Шампионската лига.

Срещата в Пазарджик е от 19:00 часа тази вечер и ще се излъчва на живо по MAX Sport 1 HD.

В предишния кръг българите отстраниха шампионите на Румъния от Аркада (Галац), след като загубиха с 0:3 у дома и стигнаха до златен гейм след победа с 3:1 като гости, взимайки го с 15:10.

Със сигурност сега в Пазарджик се надяват на доста по-положително развитие на ситуацията.

Хърватите също имаха сходни приключения в предния кръг. Те загубиха, но като гости на швейцарците от Линдарен с 1:3, а след това в Загреб ги разбиха с 3:0 и след 15:8 в златния гейм си осигуриха сблъсък с българите.

Хебър гони второ поредно участие в групите. Миналия сезон шампионите останаха втори след полския гранд Ястжембски, а зад тях се наредиха белгийците от Рьозелар и германците от Фридрихсхафен.

Българите обаче не успяха да влязат сред най-добре класиралите се втори тимове и да продължат към четвъртфиналите.