Френският национален отбор по волейбол триумфира в турнира Лига на нациите, който имахте възможност да проследите в ефира на MAX Sport 3 HD.

В големия финал в Болоня и пред изпълнените до краен предел триубни, "петлите" победиха САЩ с 3:2 (26:16, 25:19, 15:25, 21:25, 15:10).

По този начин действащият олимпийски шампион за първи път взе трофея от Лига нациите, след загубения финал през 2018-а и третото място преди година.

Същата статистика имаше и волейболният тим на САЩ - загубен финал и трето място, като вече загубените финали на сметката на американците са два.

Големият финал започна с тотална доминация на французите, които водени от суперзвездата си Ървин Нгапет бяха неудържими в първите два гейма. Убедителни 25:16 и 25:19 дадоха комфортен аванс на "петлите", като към този момент не се виждаше как противникът изобщо може да се върне в мача.

Отборът на САЩ обаче показа страхотен дух, като се вдигна в третия гейм, който бе спечелен с доста убедителното 25:15.

Това даде допълнителна увереност на американците, които след 25:21 в четвъртата част успяха да вкарат мача в решителен тайбрек.

Там отново дойде моментът на страхотния Нгапет, който помогна за 15:10 и крайния успех, а самият той завърши мача с 22 точки.

В мача за третото място бронзът спечели световният шампион Полша, който победи домакина Италия с убедителното 3:0.