Александър Николов изигра прекрасен мач, но неговият Кучине Лубе (Чивитанова) загуби с 1:3 гейма първия полуфинален мач от Шампионската лига. Двубоя гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Трентино победи като домакин в италианското дерби с 3:1 гейма - 25:17, 16:25, 25:18, 25:23.

Николов беше най-резултатният играч в срещата с 25 точки, но това не стигна на неговия тим да се поздрави с победа. Така на реванша на 21 март Кучине Лубе ще търси победа с 3:0 или 3:1, за да си осигури златен гейм и шанса да стигне до финала.

Марлон Янт добави 13 точки за губещия тим, а за Трентино най-резултатен бе Алесандро Микиелето с 23 точки. 19 добави Камил Рихлицки.

В другия полуфинал полският Ястжембски победи лесно турския Зираатбанк с 3:0 - 25:23, 25:18, 30:28.