България загуби от Полша с 0:3 гейма в олимпийска квалификация по волейбол, която ви показахме диркетно в ефира на MAX Sport 4 HD.

Родният тим отстъпи срещу водача в световната ранглиста с 24:26, 20:25, 21:25 в отделните геймове.

По този начин България вече има победа и загуба в групата, след като вчера надви домакините от Китай, но днес може би очаквано отстъпи на европейските шампиони от Полша.

Волейболните ни националите тръгнаха с победа към Олимпиадата

Ключов за мача се оказа първият гейм, в който България бе само на точка от спечелването му, но за съжаление по доста нелеп начин това не се случи.

Страхотният сервис на 16-годишния разпределител Симеон Николов изненада полското посрещане и топката отиде директно към Мартин Атанасов, който необезпокояван вместо да реализира геймбола за 25:23, прати топката в аут.

Това означаваше 24:24, след което Полша взе гейма с 26:24.

Следващите два гейма протекоха доста по-лесно за поляците, които с 25:20 и 25:21 успяха да си спечелят мача.

Разбира се, Полша е големият фаворит в тази група и шансовете на България за класиране на Олимпиада има, колкото и малки да са те.

За родния тим предстоят мачовете на истината, които ще може да проследите следващата седмица в каналите на MAX Sport. Те са срещу Аржентина, Канада, Нидерландия, Мексико и Белгия. Ето как изглежда програмата на "лъвовете" до края на турнира:

Вторник, 3 октомври, 5:00 ч: България - Аржентина (пряко по MAX Sport 1 HD)

Сряда, 4 октомври, 5:00 ч: България - Нидерландия (пряко по MAX Sport 1 HD)

Петък, 6 октомври, 5:00 ч: България - Канада (пряко по MAX Sport 1 HD)

Събота, 7 октомври, 8:00 ч: България - Мексико (MAX Sport 4 HD)

Неделя, 8 октомври, 5:00 ч: България - Белгия (пряко по MAX Sport 1 HD)