Воденият от Радостин Стойчев Верона триумфира в домакинство срещу Кучине Лубе (Чивитанова) в четвъртфиналната серия от италианския волейболен шампионат. В състава на гостите игра родният национал Алекс Николов.

Верона спечели с 3:2 (24:26, 25:20, 20:25, 25:23, 15:11) и по този начин поведе с 2:0 победи в серията.

Българското участие в този мач бе значимо, тъй като Алекс Грозданов реализира 12 точки за Верона, а Алекс Николов се отчете с 12 за шампионите от Кучине Лубе.

Матей Казийски и Трентино допуснаха загуба в плейофната си серия срещу Монца и така резултатът стана 1:1 победи.

Трентинци отстъпиха в гостуването си на Монца с 1:3 гейма - 21:25, 16:25, 25:23, 18:25, след като бяха спечелили първия мач преди няколко дни с 3:2.

Казийски завърши с 14 точки, но това не се оказа достатъчно. Все пак серията е отворена, тъй като се играе до 3 победи от общо 5 мача. Кадровите проблеми също оказаха влияние на Тренто, тъй като липсваха две от големите звезди - Алесандро Микиелето и Марко Подрасчанин, докато Даниеле Лавия беше ограничен до това да влиза спорадично на игрището.

В другите четвъртфинали:

Милано - Перуджа 3:2 (серията е изравнена на 1:1)

Пиаченца - Модена 2:3 (Модена води в серията с 2:0)

Третите мачове от четвъртфиналите ще бъдат в неделя, а в 17:00 часа по MAX Sport 2 HD ще можете да видите дали Модена ще успее да елиминира Пиаченца.