Волейболистките на България дадоха здрава битка, но не успяха да завършат обрата и загубиха с 2:3 от Аржентина, в олимпийската квалификация в Япония (14:25, 25:14, 20:25, 25:19, 16:18).

Видяхте драмата с тайбрек и инфарктни моменти по MAX Sport 2 HD.

Ден по-рано победихме Перу с 3:0 и записахме първия си успех в групата, но днес малко не стигна за втория. Нямаме шансове за квота за игрите в Париж 2024, а поражението тази сутрин ни оставя на седма позиция в класирането с 5 точки.

В неделя от 04:00 ч ще видите и последния мач на българките - срещу Пуерто Рико, по MAX Sport 1 HD.

Първите два гейма бяха странна размяна на тежки нокдауни. Аржентина мина през първия като стихия за 21 минути и не остави никакъв шанс на отбора ни - 25:14. Отговорът бе светкавичен.

Българките заиграха на много добро ниво, почти не допускаха грешки и поставиха съперника в същата ситуация, затваряйки гейма с идентичен резултат - 25:14. Много силно играха за този ответен удар Ради Маринова, както и капитанката Мира Паскова.

В третата част предимството пак бе за южноамериканките, които дръпнаха след 15-ата точка и ни държаха на ръка разстояние за крайното 25:20.

Мария Йорданова и Борислава Съйкова се превърнаха в жокери в тези минути, като четвъртият гейм бе за България. През цялото време авансът ни не падна под три точки, за да го спечелим с 25:19 и да вкараме мача в тайбрек.

Там драмата бе пълна с мачбол за аржентинките при 14:13, после и два за нашите - пропуснати, за да завърши мача без хепиенд за българските волейболистки при 16:18.