Актуалният шампион в Лигата на нациите Бразилия не даде гейм на България насред София. Волейболните ни национали отстъпиха с 0:3 (21:25, 19:25, 22:25) и загубиха за седми път в осемте си мача досега.

Срещата бе излъчена директно по MAX Sport 3 HD.

След поражението родните волейболисти остават на петнадесето място във временното класиране. Следващият турнир е в Гданск през месец юли.

Мартин Атанасов с 12 точки бе най-резултатен за България, а Аспарух Аспарухов се отчете с 9. Йоанди Леал завърши с 12 за “селесао”.

Първият гейм бе равностоен в почти цялата си продължителност, но Бразилия поведе с 23:20 и в крайна сметка го затвори с 25:21. Бразилците се откъснаха напред в средата на втората част, за да я спечелят с 25:19. Последната приключи при 25:22 в полза на гостите.

Бразилия има пет победи досега и е на шесто място във временното класиране.