Волейболните националки на България напуснаха Европейското първенство след драматична загуба в пет гейма от Швеция - 2:3 (25:12, 21:25, 22:25, 25:14, 17:19).

Повече от 3000 зрители изгледаха срещата в пловдивската спортна зала "Колодрума", като един от тях бе футболната легенда Христо Стоичков.

Шведките се класират за четвъртфинал за първи път в историята си, докато българките не успяха да повторят представянето си от Евроволей 2019, когато взеха участие в последната осмица.

"Лъвиците" бяха повече от убедителни в първия гейм, но последва видим спад в играта им и те се оказаха в ролята на догонващи в резултата. Все пак българките се вдигнаха и изравниха до 2:2, а в тайбрека дори имаха мачбол, който пропуснаха и в крайна сметка отстъпиха с 2:3.

Най-резултатна за България стана Елица Василева със 17 точки. Гергана Димитрова добави още 16 точки. Изабел Хаак се отличи с 26 точки за шведския тим.

Съперник на шведките в четвъртфиналите, които ще се играят в сръбската столица Белград, ще бъде Нидерландия.