България постигна победа от графата "задължителни" във волейбола. Отборът на Пламен Константинов надигра с 3:0 Мексико в китайския град Сиан, в мач от олимпийските квалификации за Париж 2024.

Видяхте двубоя по MAX Sport 4 HD, а в отделните геймове нашите се наложиха с 25:23, 25:19 и 25:22.

Първият бе драматичен, като Мексико водеше с 23:21 и изглеждаше, че ще минем през конфузията да изостанем в резултата. Не, че това не ни се е случвало... Преди година на световното първенство мексиканците - непретенциозни като волейболна сила, ни победиха с 3:2.

Но при 21:23 българите поеха контрола, направиха четири поредни точки и взеха гейма. Нататък нямаше интрига - за 1 час и 28 минути отборът на Константинов записа третата си победа в квалификационния турнир.

С девет точки сме четвърти в класирането, като остава да изиграем и последния си двубой в неделната сутрин.

В 05:00 часа срещаме Белгия (по MAX Sport 1 HD).

Този мач е важен само за белгийците, които преследват едно от първите две места и квота за игрите в Париж още сега.

За България остана надеждата да стигне до Олимпиадата през ранкинга си, който трябва да се подобри рязко в следващите месеци. На теория шансове обаче има, въпреки че първият такъв - през пряката пресявка, бе изпуснат.

Още пет квоти ще бъдат разпределени според ранкинга в края на юни идното лято.