България загуби от Полша с 2:3 гейма във волейболната Лига на нациите - 27:25, 19:25, 25:22, 22:25, 11:15. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Хората на Пламен Константинов във втори пореден мач показаха много добра игра в Нагоя, след като ден по-рано изненадаха Словения с категоричното 0:3.

Днес класата на световния вицешампион си пролича, но въпреки това нашите показаха много добри неща и неслучайно на два пъти поведоха в геймовете.

Разликата дойде от началния удар, където нашите направиха твърде много грешки, докато съперниците печелиха лесни точки, включително и с асове.

Загубата ни е седма поредна срещу поляците, като в това число влизат пет мача в Лигата на нациите и две на световни първенства. Последната българска победа дойде през 2017-а в Световната лига.

Днес Константинов излезе в състав Георги Сеганов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Колев, Александър Николов и Димитър Димитров.

Атанасов бе най-резултатен за нашите с 15 точки. Димитров добави 11, а Николов завърши с 10. За победителите Артур Шалпук отбеляза 19 точки, а Якб Шимански добави 9.

Това е втората загуба на България с тайбрек в Лигата на нациите след тази от Китай. Спечелената точка днес е пета за отбора и сме четвърти в класирането. Полша повежда в таблицата със седем точки, като във втори пореден ден обърна мач за 3:2. Вчера това се случи срещу Иран.

Следващият мач на "лъвовете" е срещу Япония в събота от 13:10 часа и ще се излъчва пряко по MAX Sport 1 HD.