Женският национален отбор по волейбол на България продължава да се представя страхотно на Европейското първенство.

Нашите момичета постигнаха страхотна победа над фаворита Полша с 3:1 гейма (18:25, 25:21, 25:21, 25:23) в Пловдив и така спечелиха Група "B". Успехът означава, че възпитаничките на треньора Иван Петков ще се изправят срещу Швеция на осминафиналите, а евентуално на четвъртфиналите съперник ще е Нидерландия или Германия.

България печели групата с четири победи и една загуба. Същият актив има Полша на втората позиция, както и третият Германия, който победи Испания с 3:0 (25:13, 25:17, 25:21). Чехкините също се класират като четвърти в групата

Завършиха и всички мачове в Група "D", където домакинът Турция спечели убедително първото място с 5 поредни победи. Във вчерашния ден Нидерландия си подпечата второто място с успех над Швеция с 3:0 (25:21, 25:20, 25:13).

Шведките остават четвърти и ще играят с България, а Украйна също се класира като трети след успех над Румъния с 3:0 (25:15, 25:17, 25:11).

В Група "А" фаворитът Сърбия записа петата си поредна победа след труден успех над Русия с 3:2 (25:22, 25:19, 16:25, 24:26, 15:10). В другия мач от тази група вчера Франция се наложи над Азербайджан с 3:1 (25:19, 26:28, 25:11, 25:18).

Така кръг преди края групата се печели убедително от Сърбия. Второто място засега е за Белгия с три победи и една загуба. Следват Русия и Франция с по две победи и две загуби.

В група "C" се изигра дербито на непобедените досега отбори. Италия успя да сломи домакина Хърватия с 3:0 (25:15, 25:23, 25:14) и със сигурност печели първото място, тъй като има още един мач за разлика от вчерашния съперник.

Хърватия остава на второто място и това двата отбора, които отиват към осминафиналите. Третото място засега е за Беларус, който вчера победи Унгария с впечатляващ обрат и 3:2 (20:25, 14:25, 25:16, 25:23, 15:12).