Българският национален отбор по волейбол за жени постигна трета победа в груповата фаза на Евроволей 2023.

В мач, който ви показахме пряко по MAX Sport 2 HD, родният тим стигна до трудно 3:2 над Румъния (26:24, 18:25, 25:17, 22:25, 15:12) след два часа и 41 минути игра.

Драматична победа, която дойде чрез инфарктен тайбрек, в който момичетата ни пропиляха аванс от 8:2, стигна се до изравняване при 11:11, но все пак с отлично представяне в самия край, победителят в срещата заслужено се казваше България.

С този успех на практика родният тим се затвърди на втората позиция в Група "В", непосредствено зад домакина и категоричен фаворит Италия.

България загуби само от италианките, като победи Хърватия, Румъния и Босна, преди да изиграе последната си среща с Швейцария в сряда (19:00 часа, отново в ефира на MAX Sport 2 HD).

Второто място може да има изключително важно значение, защото поне на теория осигурява по-лек съперник и шанс за преминаване към четвъртфиналите.

Иначе днес България и Румъния размениха по един гейм в началото на мача за 1:1, а истинското надмощие на родния тим дойде в третата част, когато бе спечелена убедително с 25:17.

За съжалние тази силна част не доведе до затваряне на мача в четири гейма, както беше срещу Хърватия и Босна, а Румъния от своя страна успя да вкара мача в тайбрек с 25:22.

А този тайбрек бе инфарктен, но за щастие момичетата ни съумяха да го спечелят и да грабнат това второ място в групата.