Женският ни национален отбор по волейбол прекъсна серията си от седем поредни загуби в турнира Лига на нациите.

В мач, който гледахте по MAX Sport 2 HD, момичетата ни надвиха домакина на този кръг от надпреварата - Южна Корея.

Това се случи с убедителното 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:15), което обаче не трябва да ни заблуждава, защото корейките заемат последното място в класирането и нямат победа в турнира вече 25 мача.

Девет от тях са през настоящия сезон, в който корейките бяха спечелили само един единствен гейм. Лошата новина обаче е, че Южна Корея няма как да изпадне от турнира.

В тази битка са въвлечени отборите на България и Хърватия, а с днешната си победа родният тим изпревари своите конкурентки. Двата балкански състава имат по две победи и седем поражения, но пък българките са с две точки повече в актива си заради два достигнати тайбрека при загубите си.

Така с оставащи три мача до края на тази част от турнира, България има леко предимство в битката за спасение, защото един измежду родния тим и Хърватия ще трябва да играе турнир, който ще определи 16-ия участник в Лигата на нациите през следващия сезон.

Притеснително е, че в големи части от мача категорично най-слабият тим в турнира ни бе равностоен, но все пак българските състезателки успяха да изкопчат успеха.

Първият гейм започна доста колебливо и вървеше точка за точка до самия край. При резултат от 22:22 обаче дойде решителната серия за нашия тим, която ни донесе спечелването на гейма с 25:22.

Втората част бе още по-убедителна за родния тим, който я спечели с 25:18, преди да дойде кошмара в третата част.

В нея България уверено поведе с 12:9, но допусна шокиращ обрат до 12:15, който все пак отборът ни успя да преодолее и при 24:23 сервираше за мача.

Тогава обаче дойде една силна корейска серия, подпомогната от нашите грешки, което означаваше 26:24 и втори корейски гейм от началото на турнира.

За щастие това не се отрази на момичетата ни, които изиграха безупречен четвърти гейм, в който с 25:15 си осигуриха победата.