Волейболният тим на България при мъжете не успя да се пребори за гейм и загуби от Аржентина с 0:3 в Лига на нациите.

Видяхте петото поредно поражение на отбора на Пламен Константинов по MAX Sport 2 HD.

Този път дори не бяхме близо до това да затрудним силния противник, както бе срещу Бразилия преди два дни.

Мачът във Франция продължи под час и половина, като аржентинците спечелиха отделните геймове на 18, 21 и 22.

Димитър Димитров и Алекс Николов се представиха силно в атака, но бяхме неефективни на блокада, в посрещането и особено при началния удар. Цели 15 грешки се оказаха твърде много на този елемент.

Поредна загуба за волейболните ни национали

Това е шеста загуба за мъжете на България в турнира, като сме 12-и и имаме пет точки.

Пряката битка да не изпаднем ще е с Канада (също 5), Куба (3) и Китай (2), като мачът срещу кубинците в неделя от 14 часа се явява ключов в това съперничество. Ще го видите отново по MAX Sport 2 HD.

След него има пауза в надпреварата, преди нашите да пътуват за Щатите, където са последните им четири срещи:

На 5 юли срещаме Германия, два дни по-късно играем с Иран, на 8 юли съперник ще е Сърбия, а програмата завършва на 10 юли срещу домакините от САЩ.