България загуби с 2:3 (22:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:17) от Белгия в женския волейболен турнир Лига на нациите, а драмата видяхте по MAX Sport 3 HD.

Зрелището си струваше и продължи над два часа, а обратът бе съвсем близо за българския отбор, показал огромен характер и воля след 0:2 гейма.

Нашите имаха и мачбол при 15:14 в тайбрека, когато точката отиде за Белгия и дойде изравняване, а селекционерът ни Лоренцо Мичели поиска и видео преразглеждане, но не сполучи.

Последваха две точки за Белгия и мачът избяга от българките.

А те заслужиха да го спечелят с отлична игра в третия и четвъртия геймове. Дори в първите два, които отидоха на сметката на съперника, не може да се каже, че отборът на Мичели е бил надигран.

Той показа сърце, гонеше и невъзможни топки в защита, а атаката се разпредели идеално между всички "оръжия" - Мария Йорданова завърши с 19 точки, с по 14 допринесоха Нася Димитрова и Силвана Чаушева, с 13 бе Мирослава Паскова, а с 11 - Мира Тодорова. Капитанката Лора Китипова добави 7.

Насреща имахме обаче невероятната Брит Херботс, която в тайбрека изнасяше всяка важна атака и направи общо 26 точки.

След драмата тази сутрин във Филипините, тимът на Белгия е с 3 победи и 6 загуби, нашите - са 2-6, което им отрежда 14-о място в класирането.

Следващите мачове на женския ни тим са в София от 28 юни - срещу Доминиканска република (на 28-и юни), Бразилия (на 1-ви юли), Италия (на 2-ри юли) и Полша (на 3-ти юли). Ще ги гледате отново в каналите на MAX Sport, като всички ще са с начален час 20:00.