Българският национал Александър Николов и тимът му Кучине Лубе (Чивитанова) записаха четвърта победа в най-престижния европейски турнир - Шампионската лига.

Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра отново Тур с 3:0 (25:23, 25:13, 25:17) в мач от група С на надпреварата, изигран в зала "Еуросуоле Форум".

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 2 HD.

В първата среща помежду им италианският шампион се наложи с 3:1 гейма. В класирането Лубе продължава да заема лидерската позиция, като има 12 точки в актива си (4 успеха). Тур е втори с 6 точки (2 победи, 2 загуби).

Алекс Николов се разписа с 10 точки (1 ас), като бе втори по резултатност.

Толкова добави и Марлон Янт (1 блокада). Над всички бе Иван Зайцев с 19 точки (3 аса, 2 блокади). За съперника Абубакар Нето приключи с 11 точки, Лусиано Палонски завърши с 8 точки.

Следващият двубой за Лубе е на 10 януари (вторник), срещу Бенфика (Лисабон). Тур излиза срещу Кнак (Рьозеларе) ден по-късно.