Двамата големи фаворити на турнира в Дубай от категория ATP 500 - Даниил Медведев и Андрей Рубльов, продължиха по план към четвъртфиналите. Турнирът гледате пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

Първият в схемата и актуален шампион Медведев имаше сериозни трудности срещу италианеца Лоренцо Сонего, като трябваше да прави обрат - 3:6, 6:3, 6:3 за два часа игра.

Даниил изигра слаб първи сет, но въпреки това успя да впечатли с общо осем спасени сетбола при 2:5 и 3:5. Все пак италианецът си отдъхна и спечели първата част. След това обаче Медведев не му даде никакъв шанс на собствен сервис в следващите два сета, като в тях постигна общо три пробива.

За финалиста от Australian Open предстои четвъртфинал срещу Алехандро Давидович Фокина (Испания) или Якуб Менсик (Чехия).

Неговият сънародник и втори поставен Андрей Рубльов се справи по-лесно с талантливия французин Артур Казо - 6:4, 6:4 за час и 19 минути.

Световният №5 постигна ранен пробив в първия сет, който се оказа решаващ, а във втория пробивът дойде при 3:3 и също даде нужния резултат. Така Рубльов си насрочи четвъртфинал срещу американеца Себастиан Корда.

В рамките на турнира ветеранът Анди Мъри впечатли с победата си над Денис Шаповалов, но днес неговото участие приключи след загуба от Юго Умбер с 2:6, 4:6 за час и 31 минути игра.

Шампионът от турнира в Марсилия ще играе срещу Хуберт Хуркач (Полша) или Кристофър О'Конъл (Австралия).