Световният №4 в тениса Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Маями за втори път в своята кариера и за първи от 2018 година.

Германецът победи сравнително безпроблемно австралиеца Танаси Кокинакис с 6:4, 6:4 за час и 32 минути игра, които проследихте по MAX Sport 1 HD.

Зверев постигна пробив за 3:2 в първия сет и след това го затвърди, а при 5:4 изпусна два сетбола, но в последвалия си сервис гейм затвори първата част.

Във втората развръзката се повтори с нов пробив за 3:2 и отново безпроблемно довършване на сета от германеца.

Зверев отново предизвика смут сред публиката, като на два пъти оспори решения на системата "ястребово око", въпреки че тя е почти съвършена. Този път обаче световният №4 не посегна на съдията с ракетата, за щастие.

Така Зверев оформи мач със световния №8 Каспер Рууд, който също не срещна проблеми в сблъсъка си с Камерън Нори - 6:4, 6:4.

До момента Зверев и Рууд имат два мача помежду си, като и двата дойдоха в Мастърс надпревари. И двете победи отидоха за финалиста от Големия шлем.

Същевременно Даниил Медведев е само на една победа от това да си върне първото място в световната ранглиста, след като спечели и осминафинала си срещу Джейсън Бруксби със 7:5, 6:1.

Руснакът има нужда да победи на четвъртфинал Хуберт Хуркач, за да си осигури завръщането като номер едно в ранглистата.

Полякът спечели със 7:6, 6:2 срещу Лойд Харис, за да стигне до тази фаза на Мастърса.