Юго Умбер победи Григор Димитров с 6:4, 6:3 за час и половина игра на финала на турнира в Марсилия от категория ATP 250, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

За съжаление най-добрият български тенисист не успя да спечели десетата титла в кариерата си, като губи общо десети финал от 19-те си до момента в ATP.

Умбер заслужи отличието с много добра игра, след като в хода на турнира победи двамата най-високо поставени в схемата - Димитров и Хуберт Хуркач.

И двамата финалисти сервираха великолепно в първата част без да се стигна до точки за пробив, но това се промени при 5:4 за французина, когато неговият съперник имаше проблеми и вторият брейкбол бе реализиран за 6:4.

В началото на втората част Григор изпусна свои две възможности още в първия гейм и това се оказа ключово, защото Умбер  проби още в следващия гейм, а след това поведе с 3:0. До края играеше великолепно на сервис и не даде шанс за връщане в мача на световния №13, за да го затвори след 6:3.

Григор може да е доволен от цялостното си представяне на турнира, като това е вторият му финал за годината след спечелената титла в Бризбън. За негово съжаление и умората си каза думата, след като в съботния ден игра 3-часов мач срещу Карен Хачанов, завършил късно вечерта.

Само след 2 дни първата ни ракета отново ще е на корта, когато го очаква мач от първия кръг на турнира от категория 500 в Ротердам срещу Лоренцо Сонего. И него ще гледаме пряко по MAX Sport 1 HD, a Григор има да защитава доста точки от достигнатия полуфинал преди година.