Александър Зверев безпроблемно прелетя през четвъртфиналите на турнира от категория АТР 250 в Монпелие, който може да гледате по MAX Sport 1 HD.

Световният №3 победи представителя на домакините Адриан Манарино с 6:1, 6:0, а това му отне едва 49 минути.

Зверев, който е шампион от надпреварата за 2017-а, загуби само един гейм в първия сет, а през втория направи истинска наказателна акция, в която даде само шест точки на съперника.

Така немската звезда отиде на полуфинал, където ще срещне шведа Микаел Имер, който победи рекордьора по титли от тази надпревара Ришар Гаске със 7:5, 6:7, 6:1.

Голямата сензация на деня дойде в мача на втория поставен в схемата Роберто Баутиста Агут, който  се прости с учстието си в турнира след поражение с 4:6, 6:2, 6:7 от Александър Бублик от Казахстан.

Така Баутиста Агут, който е №19 в световната ранглиста, продължава с колебливото си представяне през година.

Първо той отпадна още в третия кръг на Australian Open, а сега изхвърчаи бързо от Монпелие. Единственият позитив за него бе представянето му на ATP Cup, където закара Испания до финала.

В днешния ден двамата си размениха по сет, а последната трета част трябваше да се решава по възможно най-драматичния начин - с тайбрек.

В него обаче Бублик рано осъществи два минипробива и поведе с 4:1, като в последствие затвори тайбрека със 7:4.

Другият ранен мач от програмата бе балканско дерби, в което сърбинът Филип Краинович победи със 7:5, 6:2 босненеца Дамир Джумхур.