Водачът в основната схема на турнира в Марсилия - Хуберт Хуркач от Полша, се класира за полуфиналите, след като отстрани Томас Махач (Чехия) с двусетова победа и 6:3, 6:4.

Там го очаква един от любимците на домакините и четвърти поставен - Юго Умбер. Французинът също спечели в два сета срещу Алехандро Давидович Фокина (Испания, №5) - 6:1 и 6:4.

Хуркач си осигури лесен първи сет, след като проби подаването на съперника си за 3:1, а после нямаше проблем да затвори частта в своя полза. Във втория сет късен пробив донесе на Хуркач билет за полуфиналите след 6:4 в своя полза, като това е десетата му победа за годината.

Maчовете гледате по MAX Sport 1 HD.

Умбер пък направи пробив още в първия сервис гейм на испанския си съперник, повеждайки с 2:0, а после направи още един брейк в шестия гейм. И в този четвъртфинал вторият сет завърши при резултат 6:4.

Карен Хачанов от Русия пък е потенциалният съперник на Григор Димитров в полуфиналите.

Той прескочи четвъртфиналната фаза благодарение на чиста победа - 6:4 и 6:1 срещу Джан Джиджен от (Китай).

Както подсказва резултатът, първата част приключи с един пробив, а във втората Хачанов проби съответно в четвъртия и шестия гейм, за да затвори мача в своя полза.