Две от големите имена на световния тенис - Александър Зверев и Рафаел Надал, изненадващо загубиха първите си мачове на отборния турнир United Cup в Австралия, който можете да наблюдавате в каналите на MAX Sport.

Мачовете при мъжете днес започнаха с дуела между Германия и Чехия, като Александър Зверев се изправи срещу Иржи Лехечка.

Това беше първи официален мач за Саша след завръщането му след дълга контузия, но той не успя да покаже на какво е способен и загуби с 0:2 сета - 4:6, 2:6 за час и 33 минути игра.

В другия дуел между двете страни Мари Бузкова даде аванс от 2:0 за чехите след победа с 6:2, 7:5 над Юле Нимайер. Утре са останалите мачове, като Оскар Оте ще се опита да върне германците в играта. Чехите пък преследват първи успех след загубата с 1:4 от САЩ в откриващия кръг.

Испания днес също започна своите дуели, като се очакваше Рафаел Надал да се справи с първата ракета на Великобритания Камерън Нори. Матадора обаче отстъпи с 6:3, 3:6, 4:6 в мач, който продължи два часа и 45 минути.

За първи път в кариерата си Нори надделя над по-именития испански съперник след четири поредни загуби, а по-късно през деня Кейти Суон даде аванс от 2:0 за британците. Тя триумфира над Нурия Парисас-Диас с 6:3, 1:6, 2:6. Утре Пабло Кареньо-Буста играе с Даниел Еванс, а Паула Бадоса с Хариет Дарт. Британците преследват втора победа след тази с 3:2 над домакина Австралия.

В другите мачове от днес Бразилия поведе на Норвегия с 2:0 победи, а Полша и Казахстан са при резултат 1:1.