Стефанос Циципас постигна втора поредна чиста победа на турнира в Акапулко от категория ATP 500 и се класира на четвъртфиналите. Надпреварата гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Най-добрият грък в тура изглежда започва да намира формата си след 6:3, 7:6(6) срещу италианеца Флавио Коболи за два часа игра.

Световният №12 затвори мача, след като обърна от 2:5 точки в рамките на тайбрека. Така си осигури сблъсък с актуалния шампион в надпреварата Алекс Де Минор.

Демона от Сидни продължава да играе великолепно и това се потвърди с победа 6:1, 6:3 над Себастиан Офнер (Австрия) за час и половина игра.

В досегашните си два мача на турнира австралиецът даде само седем гейма на своите съперници.

В четвъртфиналите прекрачи и Холгер Руне, който нямаше проблеми срещу американеца от сръбски произход Александър Ковачевич - 7:6(5), 6:2 за час и 52 минути.

В следващия кръг младият датчанин ще играе с Доминик Кьопфер от Германия.