Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона от категория ATP 500, който можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Най-добрият гръцки тенисист оправда ролята си на фаворит срещу испанеца Роберто Карбайес Баена - 7:5, 6:3 за час и 46 минути игра.

Стефанос постигна два пробива в първия сет и още един във втория, като това е неговата осма поредна победа от началото на сезона на червени кортове. Той ще опита да повтори триумфа си от Монте Карло в Барселона, а за целта на четвъртфиналите ще трябва да победи аржентинеца Факундо Диас Акоста.

За топ 8 очаквано се класира и финалистът от турнира в Монте Карло Каспер Рууд.

Световният №6 от Норвегия триумфира с 6:1, 6:4 над австралиеца Джордан Томпсън и ще играе с талантливия италианец Матео Арналди.

Във финалната осмица е и британецът Камерън Нори. Той успя да се справи с испанския ветеран Роберто Баутиста Агут след 6:4, 6:3. Това беше първият им дуел на клей, като Нори печели всичките три мача помежду им.

За световния №31 предстои четвъртфинал с аржентинеца Томас Мартин Ечевери.

Там ще има и сръбско присъствие заради победата на Душан Лайович над друг испанец в лицето на Алехандро Давидович Фокина - 7:6(10), 3:6, 6:1.

33-годишният Лайович продължава да е много корав съперник за всички в тура, а сега му предстои сблъсък с Артур Фис.