Поставеният под №2 в основната схема на турнира в Хале Стефанос Циципас напусна надпреварата. Култовият австралийски образ Ник Кирьос се погрижи това да стане факт, след като победи първата ракета на Гърция в три сета и отново напомни за избухливия си нрав.

Австралиецът загуби първия сет с 5:7, но сътвори обрат и след 6:2 и 6:4 за трети път в четири мача се справи с Циципас.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Именно при победната точка на Стефанос в първия сет дойде и поредния скандал, сътворен от Кирьос. Ник сбърка наглед лесна къса топка, пращайки я в мрежата, а по този начин се оказа изоставащ в резултата с един сет. Кое беше най-логичното, което да направи? Да потроши ракетата си в пейката, на която си почива.

Съдиите го предупредиха, а това означава, че ще плати глоба, която обаче надали ще му горчи, след като в последвалите два сета проби съперника си общо три пъти и го елиминира. Във втората част брейковете за Ник бяха два на брой, а в третия сет той направи един пробив за 5:4, с което на практика уби надеждите на световния №6.

Ето програмата за утрешния ден в Хале (всички мачове са на живо по MAX Sport 3 HD):

13:00 часа: Ласло Джере - Карен Хачанов