Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на турнира в Барселона, но определено мина през стряскащи моменти. Първата ракета на Гърция спечели с 4:6, 6:3 и 7:6(8) срещу Факундо Диас Акоста, като му се наложи да спаси два мачбола за аржентинския си съперник в тайбрека на третия сет.

В крайна сметка обаче поставеният под №5 в основната схема грък продължава към полуфиналите, където ще играе с Душан Лайович (Сърбия). Мачовете от каталунската столица гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Полуфиналист е и единственият поставен по-високо от Циципас в схемата и все още останал в турнира тенисист - Каспер Рууд. Норвежецът не даде сет на Матео Арналди от Италия - 6:4 и 6:3 за малко повече от 90 минути игра и си осигури двубой срещу Томас Ечевери в полуфиналната фаза.

Аржентинецът (№13 в схемата) победи в два сета Камерън Нори от Великобритания (№12). Това стана факт след битка, продължила два часа и половина, като и в двата сета имаше тайбрек.

Ечевери поведе в резултата след 7:6(4), а във втората част пак се стигна до тайбрек, където обаче бе далеч по-убедителен - 7:6(1).