Стефанос Циципас нямаше особени проблеми да се класира на осминафиналите на Мастърса в Мадрид след бърза победа над Лука Пуй с 6:3, 6:4.

Французинът не успя да се противопостави на по-именития си съперник и мачът продължи само час и девет минути след общо три пробива в полза на гърка и един за опонента му.

Така Стефанос си осигури мач с Григор Димитров на втори пореден турнир, като само преди няколко дни го победи в Барселона на същата фаза.

Проблем по пътя към осминафиналите нямаше и младият Яник Синер, който преодоля бързо Алекс де Минор след 6:4, 6:1 за час и 16 минути.

Италианецът имаше затруднения в първия сет, където на два пъти изпускаше пробив аванс, но в крайна сметка затвори частта с третия си такъв. Във втората част беше безапелационен на сервис и не остави съмнение в превъзходството си за четвърта поредна победа над този съперник.

За Синер предстои мач с канадеца Феликс Оже-Алиасим.

не преди 18:30 часа: Григор Димитров - Стефанос Циципас

след известна почивка: Хуан Себастиан Кабал/Роберт Фара - Феликс Оже-Алиасим/Григор Димитров