Карлос Алкарас продължи похода си към защитата на своя титла от турнира от категория АТР 250 в Умаг, който може да наблюдавате по MAX Sport 2 HD.

Испанският суперталант нямаше особени трудности и в два сета победи аржентинеца Факундо Багнис с резултат 6:0, 6:4.

Алкарас свърпи своята работа за 83 минути, като в първия сет дори не даде гейм на своя опонент.

Вторият сет също започна с пробив за испанеца, той го затвърди за аванс с 2:0 и осем поредни спечелени гейма, а това се оказа достатъчно за крайния успех.

До края на мача нов пробив нямаше и Алкарас заслужено продължи към полуфиналите.

Там негов опонент ще е италианецът Джулио Дзепиери, който надви Бернабе Сапата Мирайес със 7:5, 6:4.

Другият полуфинал в Умаг ще е изцяло италиански, като големият фаворит в него е вторият поставен Яник Синер.

Световният №10 се изправи срещу испанеца Роберто Карбайес Баена, като го победи с 6:4, 7:5.

Ранен пробив на Синер бе достатъчео за спечелването на първия сет, а втората част в мача бе доста по-драматична.

В неговия край Синер проби и трябваше да сервира за мача при 6:5, но допусна пробив и сетът отиде в тайбрек. Там все пак италианецът довърши започнатото и със 7:5 точки спечели мача.

За място на финала той ще спори със сънародника си Франко Агаменоне, който с 6:2, 6:1 победи друг италианец - Марко Чекинато.