Звездата на австрийския тенис Доминик Тийм започна успешно местния турнир в Кицбюел, като надви руснака Александър Шевченко с 6:4, 6:2.

Срещата беше от първи кръг на надпреварата от категория ATP250, която можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Световният №199 Тийм изпусна шест брейкбола в началото на мача, но постигна пробив за 4:3 гейма, който се оказа решаващ за крайното 6:4. Във втората част бившият шампион от US Open пречупи по-лесно съперника с общо три пробива.

Във втория кръг Тийм ще играе с още един наглед лесен съперник. Става дума за сънародника му Себастиан Офнер, който с "уайлдкард" успя да изненада в квалификациите и след това опитния Ришар Гаске в основната схема.

Офнер триумфира след обрат - 1:6, 7:5, 7:5 в мач, който продължи над два часа и половина.

За втория кръг се класира и испанецът Пабло Андухар, който спечели интересен мач срещу Лоренцо Сонего с финален тайбрек - 6:4, 3:6, 7:6(4) след два часа и 40 минути.

За Сонего това беше четвърта поредна загуба в Тура, а Андухар дойде на турнира след загубен финал на ниво Чалънджър. Днешният двубой бе четвърти между двамата и трета победа за испанеца.