Лекият възход на Доминик Тийм беше спрян от Себастиан Баес на четвъртфиналите в Бощад. Австриецът отново изигра три сета, както и в предишните си два мача на турнира от сериите 250 в Швеция, но този път преклони глава след 2:6, 7:6, 4:6. Всички мачове от Nordea Open имате възможност да гледате пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

Всъщност, Баес имаше шанс да елиминира Тийм и в два сета, но пропусна мачбол на сервис на съперника си при 5:4 в своя полза във втората част, която в крайна сметка Доми измъкна след тайбрек на пет точки. В заключителния сет обаче силите на бившия номер 3 попривършиха и той беше пречупен от аржентинеца. За Тийм все пак турнирът е с положителни нотки, тъй като тук записа първите си победи в тура след пауза от 14 месеца.

Очакваше се до полуфиналите да достигне и голямата звезда на Аржентина Диего Шварцман, само че поставеният под номер 3 буквално беше пометен от Пабло Кареньо Буста - 1:6, 0:6 за скромните за мач на клей 67 минути. В следващия кръг 31-годишният испанец ще срещне обаче друг "гаучо" - Франсиско Серундоло, който не даде много шансове на Аслан Карацев за 7:5, 6:3.

В заключителния мач за деня изненада нямаше - вторият в схемата Андрей Рубльов "отстреля" Ласло Джере със 7:5, 6:4 за час и 35 минути и продължава преследването на четвъртата си титла за 2022 година - но със сигурност следващият му съперник Баес може да му създаде много главоболия.

Съботните полуфинали ще се играят един след друг, като началото е в 14:00 - а прякото предаване ще бъде по MAX Sport 1 HD. Първи на корта ще излязат Серундоло и Кареньо Буста, а после ще бъде ред и на двойката Баес - Рубльов.