Рафаел Надал върви напред в преследването на титла №6 от Мастърс турнира в Мадрид, който гледате през цялата седмица по MAX Sport 1 HD.

Матадора надигра с 6:1, 7:6 Миомир Кецманович, като сърбинът се би храбро във втория сет, който вкара в тайбрек и загуби драматично.

Световният №32 странно се отказа да оспорва победната точка за Рафа, при която сервисът на испанската суперзвезда излезе осезаемо в аут. И така - след 1 час и 56 минути - 7-4 в тайбрека, мач за Надал и място на осминафинал, където го чака среща с Давид Гофен, който надигра Ботик ван де Зандсхулп с 6:4, 6:2.

Кецманович очаквано не бе лек противник. 22-годишният сърбин прави отличен сезон и игра четвъртфинали в Индиън Уелс и Маями.

Надал обаче е друга класа, когато говорим за клей турнири.

Властелинът на Големия шлем с 21 титли - рекорд, навлиза във форма тъкмо навреме за кулминацията на сезона на червено - "Ролан Гарос" в края на май.

По-рано днес Александър Зверев, поставен под №2 в схемата в Мадрид, имаше много тежък мач с ветерана Марин Чилич. Германецът победи с 4:6, 6:4, 6:4 след маратон, продължил 138 минути.

Световният №3 ще играе на осминафинал срещу Себастиан Корда или Лоренцо Музети.