Григор Димитров приключи участието си на Мастърс турнира в Индиън Уелс.

Родната тенис звезда загуби с 5:7, 2:6 от руснака Андрей Рубльов в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 1 HD.

Така приказката на Гришо в "Рая на тениса" приключи, като българинът няма да успее да защити полуфинала, който достигна при последното издание през октомври.

До този момент Димитров изигра три перфектни мача без да загуби сет в надпреварата, но и тази вечер препятствието бе от друга категория.

Световният №7 Андрей Рубльов е просто неудържим в последните седмици, като днес той постигна своята 13-а поредна победа.

Разликата между двамата идваше в критичните моменти, когато Рубльов винаги откриваше решение. Дали това бе перфектният му сервис или мощният и отлично насочен форхенд, руснакът просто намираше как да матира Димитров.

Първият сет стартира с доста интересни няколко гейма между двамата играчи, в които видяхме дълги вълнуващи разигравания и тенис от топ ниво. Първи Рубльов имаше шанс да нанесе удар с двата си брейкбола в третия гейм, но в решителните мигове Григор намери своя сервис, който до този момент му изневеряваше.

Българинът спаси гейма, а в следващия на свой ред получи шанс за пробив при 40:30. Рубльов обаче отговори с три сервиса близо до перфектното, които му донесоха обрат в гейма.

Първият пробив в мача дойде в петия гейм, като за съжаление до болка познатите двойни грешки отново изиграха лоша шега на Димитров. Втората от тях подари брейкбол на Рубльов, от който световния №7 се възползва, за да поведе с 3:2, а след това затвърди брейка за 4:2.

И когато Рубльов трябваше да сервира за сета при 5:4, в играта на руснака дойдоха първите колебания. Сякаш от нищото той показа раздразнителност, първият му сервис не работеше, а това доведе до бързо 40:0 и три точки за пробив в полза на Григор.

Българинът използва още първия си шанс и се върна в сета, но само за кратко. Още в следващия гейм Рубльов направи рибрейк, като отново получи шанс да сервира за сета, този път при 6:5. Руснакът поведе с 40:0, този път работата изглеждаше опечена, но последва нов срив и Гришо изравни до 40:40. За съжаление българинът нямаше сили за подвиг и загуби сета с 5:7.

Във втората част обаче битка нямаше. Григор започна със спечелен първи гейм на свой сервис, след което последваха кошмарни пет гейма, все в ползата на Рубльов.

Руснакът бе неудържим, а и след първия инкасиран пробив, Гришо сякаш сам не вярваше, че може да измъкне този двубой. Очевидно мачът просто се доиграваше, а в крайна сметка сетът отиде в полза на Рубльов с 6:2.

Тайлър Фриц ще се изправи срещу Андрей, след като победи със 7:6, 3:6, 6:1 сърбина Миомир Кецманович. Това е едната полуфинална двойка, а другата противопоставя Рафаел Надал и Карлос Алкарас в испански сблъсък.